Menu

Tomek i Opelele. Historie z Królestw Siedmiu Gór - przewodnik.

To jest blog, który jest wprowadzeniem do książki „Tomek i Opelele. Droga Smoka” to historia o przygodach zwykłego chłopca Tomka i Czarodziejki. Chcę tu umieszczać ciekawostki, ze świata Królestw Siedmiu Gór, które nie zmieściły się w książce.

Królestwa Siedmiu Gór. Fulu.

thomaswallberg

Jak się domyślacie w każdym Królestwie centralnym miejscem każdej z Krain jest Góra. Święta Góra. Dziś powiem o pięknej zielonej górze Fulu. Zaczynam od niej, bo położona jest w Pierwszym Królestwie, z którego pochodzi Opelele. W odległości zaledwie kilkunastu mil od podnóża góry leży Loekken. Stolica Królestwa nazywana Zielonym Ogrodem.  Nieopodal Fulu przebiegają najważniejsze trakty Pierwszego Królestwa. Prowadziły one na południe w stronę Żelaznej Obręczy – sześciu warowni strzegących krainy, przed napaścią z Mrocznego Królestwa. I daleko na północ do Breege leżącego nad wodami Zatoki Śledziowej.

Góra była miejscem wręcz legendarnym dla wszelkiej maści czarodziejów i czarodziejek, hobgoblinów, krasnoludów, elfów a nawet gryfów. Chociaż tych ostatnich dawno tam nie widywano. Tak czy inaczej jej zielone zbocza były tłumnie odwiedzane przez tych wszystkich, którzy zajmowali się magia. Nawet wielcy magowie z południa z samej Castello del Mille Tori – najważniejszego miasta dla adeptów sztuki magicznej, przybywali tutaj tłumnie.

Jaki był powód tak licznych odwiedzin  tego miejsca? Otóż rzadkie zioła i drzewa, które tam rosły były one niezbędne w procesie przygotowania magicznych mieszanek, używanych do potężnych zaklęć. Rosły tak wspaniale dzięki ciepłemu i wilgotnemu klimatowi. Zresztą góra była miejscem magicznym. Święta wręcz atmosfera tego miejsca przydawała dodatkowych magicznych właściwości wszystkiemu, co tam rosło.

© Tomek i Opelele. Historie z Królestw Siedmiu Gór - przewodnik.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci